• Sprawdź swoje BMI
  • Waga (kg)
  • Wzrost (cm)
  • BMI:

Dodany: 2014-07-07 11:38:05

 

DrożdżycaDrożdżyca jest wywoływana przez drożdżaki z rodzaju candida, dlatego choroba ta jest zamiennie nazywana kandydozą. Tak naprawdę drobnoustrój ten bytuje w każdym z nas, ale tylko szczególnie osłabionym osobom lub podatnym na infekcje może zagrozić powodując drożdżycę – przekonuje dermatolog gdańsk.

 

Drożdżyca atakuje gdy nasz organizm ma zbyt mało witamin, jesteśmy wyniszczeni chorobą, również po przebytej antybiotykoterapii wzrasta prawdopodobieństwo, że drożdżaki nas zaatakują i wywołają stan chorobowy.

Drożdżyca najczęściej dotyka dłoni i paznokci, może występować w przestrzeniach pomiędzy palcami, w fałdach skórnych. Występuje również u kobiet jako drożdżyca pochwy. Na szczęście na schorzenia te są skuteczne metody leczenia – podkreśla dermatolog gdańsk. Żeby jednak zapobiegać nawrotom, a także pojawianiu się tego typu schorzeń w ogóle należy wzmocnić swój organizm, działać profilaktycznie. W przypadku pojawienia się choroby dermatolog gdańsk zaleca stosowanie maści, kremów niszczących drobnoustroje. .Dodaj nowy komentarz do artykułu Drożdżyca
Nick: