• Sprawdź swoje BMI
  • Waga (kg)
  • Wzrost (cm)
  • BMI:

Dodany: 2014-07-07 11:01:59

 

RumieńRumień może pojawiać się z różnych przyczyn, być chorobą samą w sobie lub zapowiedzią innych schorzeń. Rumień pojawia się na przykład przy udarach i poparzeniach słonecznych, przy nadmiernej ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe.

 

Rumieniowi towarzyszą wtedy wymioty, podwyższenie temperatury ciała. Innym rodzajem tej dolegliwości jest rumień pojawiający się przy trądziku różowatym – doradza dermatolog gdańsk.

Czerwienienie się twarzy może wtedy być sygnałem, że wkrótce może nas dotknąć ta wyjątkowo poważna postać trądziku. Rumień jest wtedy ostrzeżeniem i nie można go bagatelizować. Wcześnie wykryty może zapobiec różnych nieprzyjemnym schorzeniom.

Tak naprawdę dolegliwość ta polega na rozszerzaniu się naczyń krwionośnych i to właśnie leży u podstaw rumienia – jak podkreśla dermatolog gdańsk. Może oznaczać chorobę i być jej objawem, ale równie dobrze nie musi – przecież może być wynikiem stresu, nadmiernych emocji, wzruszeń. Uczucia powodują, że na naszej twarzy pojawia się charakterystyczny rumieniec. Jeśli jednak dokucza nam on stanowczo za często – warto wtedy odwiedzić lekarza, dermatolog gdańsk na pewno odpowie na wszystkie nurtujące nas pytania. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Rumień
Nick: