• Sprawdź swoje BMI
  • Waga (kg)
  • Wzrost (cm)
  • BMI:

Dodany: 2014-07-07 10:58:49

 

CzyrakCzyrak jest w pewnym stopniu odmianą wrzodu, jednak o wiele bardziej bolesną i groźną. Może powodować bardzo poważne powikłania, nawet z objęciem opon mózgowych włącznie. Jest to zazwyczaj zlokalizowany na karku guzek, z treścią ropną w środku, który ma w sobie czop martwiczy.

 

Jak podkreśla dermatolog gdańsk czyrak jest wywołany bakteriami gronkowca i zazwyczaj dotyka osoby o niskiej odporności, organizmy bardzo wyniszczone, których mechanizmy obronne są zaburzone.

W najgorszych przypadkach czyraki zlokalizowane w okolicach górnej wargi, oka oraz nosa mogą spowodować groźne powikłania. Może bowiem dojść do zarażenia zatok oraz opon mózgowych, a jak podkreśla dermatolog gdańsk z chorobami opon mózgowych nie ma żartów.

Najskuteczniejszym sposobem na walkę z czyrakiem są maści ichtiolowe, które dobrze radzą sobie z bakteriami gronkowca. Jeśli więc zauważymy u siebie dziwne owrzodzenie najlepiej od razu udać się do gabinetu dermatolog gdańsk, bo może to być groźny dla naszego zdrowia czyrak, który jest bardzo bolesny..Dodaj nowy komentarz do artykułu Czyrak
Nick: