• Sprawdź swoje BMI
  • Waga (kg)
  • Wzrost (cm)
  • BMI:

Dodany: 2014-07-07 10:33:48

 

Czerniak złośliwyNowotwory mogą dotykać nie tylko narządów wewnętrznych czy kości, ale atakować również skórę. Mowa tutaj o czerniaku, który niestety jest w czołówce chorób zbierających najbardziej śmiertelne żniwo.

 

Jak zapobiegać takiej chorobie? Przede wszystkim uważać z opalaniem na słońcu czy w solarium – zaleca dermatolog gdańsk. Jeszcze jakiś czas temu producenci lamp solaryjnych przekonywali, że korzystanie ze sztucznej opalenizny nie powoduje raka. Teraz wiemy już jednak z całą stanowczością, że korzystanie z solarium nie gwarantuje żadnej ochrony, może wręcz wzmóc problem. Innym sposobem stosowanie kremów z filtrem, dermatolog gdańsk radzi, żeby bezwzględnie przestrzegać tego zalecenia, bowiem regularne nanoszenie na skórę blokerów i modnych kremów z filtrami może powstrzymać rozwój czerniaka złośliwego.

Tak naprawdę jednak duże znaczenie mają też geny. Zdarzają się przypadki lubiących opaleniznę matek i córek, które w tym samym momencie chorują na raka skóry – zna to ze swojej praktyki dermatolog gdańsk. Żeby więc wyeliminować widmo tej strasznej choroby trzeba unikać słońca, stosować kremy, dbać o skórę, regularnie badać pieprzyki, które mogą stanowić ognisko zapalne. .Dodaj nowy komentarz do artykułu Czerniak złośliwy
Nick: