• Sprawdź swoje BMI
  • Waga (kg)
  • Wzrost (cm)
  • BMI:

Dodany: 2014-07-07 10:17:39

 

AlbinizmAlbinizm jest pewnego rodzaju niedostatkiem barwnika w skórze, czyli melaniny. Gdy melaniny nie ma skóra jest jasna, włosy, brwi i rzęsy nie mają zabarwienia. Osoby dotknięte albinizmem to co prawda tylko mały odsetek całego społeczeństwa, ale jak twierdzi dermatolog gdańsk mają one poważne problemy.

 

Przede wszystkim oprócz radzenia sobie z chorobą i eliminowaniem zgubnego działania promieni słonecznych i promieniowanie ultrafioletowego albinosi muszą radzić sobie ze spojrzeniami obcych ludzi na ulicach. Jak twierdzi dermatolog gdańsk nasze społeczeństwo niby jest tolerancyjne, ale jednak ciągle traktuje albinosów jak coś innego, odmiennego i dziwacznego.

 

Wada ta to jednak nic innego jak brak barwnika w skórze, nie musimy się obawiać, że czymś się zarazimy od takiej osoby. Bardzo jasna skóra jest dla osoby dotkniętej tą wadą bardzo kłopotliwa sprawa (trzeba chronić skórę przed podrażnieniami), dermatolog gdańsk radzi więc dobrze zakrywać ciało w trakcie upalnych dni, żeby nie dopuścić do groźnych dla skóry albinosa poparzeń..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Albinizm
Nick: